НОВИНИ ТА ПОДІЇ ТРАВНЯ
Останній дзвоник – це чудова традиція, тепле родинне свято, на яке завжди чекали гімназисти з нетерпінням. Але цього року воно обпалене війною. Тому пройшло в форматі онлайн. Разом з кураторами учні переглянули яскраві сторінки життєпису класів за минулий навчальний рік.
Шановні гімназисти! Нехай вас чекає неймовірна кількість яскравих моментів, життєвих уроків, приємних сюрпризів, безхмарних днів, легких завдань і здійснення всіх мрій і цілей.
Шановні вчителі, батьки!
Учні 2-А класу бажають у цей день мудрості та терпіння. Виховувати та навчати дітей важко, кажуть, що це іноді невдячна справа, але ми віримо, що ваші діти вас не підведуть. І своїми справами доведуть, що українці - найінтелектуальніша та найрозумніша нація й заслуговують на мирне життя під чистим небом. Успіхів вам та натхнення!
Ось і закінчися навчальний рік. Настала пора подякувати нашому Майстру – шкільному дзвінку, який постійно кликав гімназистів на всі уроки. Його малиновий дзвін особливо щемливий для наших випускників, бо для них він сьогодні продзвенить в останній раз.
Дитячих мрій - святковий дзвін
Для вас сьогодні пролуна в останнє
Хай в пам’яті завжди залишить він
Малиновий дзвінок прощання.
23 травня - День Героїв — щорічне свято в Україні на честь українських вояків — борців за волю України.
Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава й короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії. Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди.
Діти підліткового віку доволі гостро переносять будь-які кризові ситуації, і війна, не є виключенням. Адже вони уже добре розуміють, що відбувається, але ще не мають достатньо життєвого досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями.
Тому практикуми розвитку психологічної стійкості та відновлення спрямовані на підвищення віри в себе, зняття психоемоційного напруження, вміння використовувати прийоми подолання стресу та вміння пристосуватися до нових умов життя. Особливо такі заняття є цінними для дітей-переселенців.
Сьогодні, під час виконання вправи "Колесо вдячності", діти дякували, за сонячний ранок та за тишу, бо не стріляють.
19 травня учні гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни долучилися до святкування Дня вишиванки, яка є генетичним кодом українців, символом віри, надії, любові; символом сміливості, боротьби та перемог. Вона єднає українців та друзів України по всьому світу. Це - духовна броня українців. Цього дня гімназисти взяли участь у вебквестах, які організувала й провела педагог-організатор Смаровоз С. В. Учні 5-их класів стали учасниками фотоквесту присвяченому Дню вишиванки. Переможець - учениця 5-А класу Блоха Анна.
Учні 8-А класу Коломійченко Діана, Чорнуха Аліса, Галепа Влада, Самсон Діана стали переможцями вебвікторини «Україна вишивана».
Куратор 7-А класу Чубак-Мазун Л.В. запропонувала зробити "Живу вишиванку". Ось така вийшла сунична вишиванка.
Учні 2-Б класу Барабаш Євген, Бальченко Карина, Шостакт Юлія, Мартиненко Катерина взяли участь у вебпрезентації «Вишиванок краса дивовижна»
Учениця 8-Б класу Москаленко Анастасія стала переможцем фотоквесту «Код української вишиванки».
Нехай День вишиванки зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає всім нам натхнення. Бажаємо зміцнення української ідентичності заради процвітання України. Ми переконані, що наша непоборна віра у світле майбутнє, обов’язково принесе Перемогу! Ми вистоїмо у боротьбі з ворогом і країна стане процвітаючою.
Як успішно скласти НМТ?: поради випускникам
У поточному навчальному році перед випускниками закладів освіти постало багато викликів. Аби допомогти учням підготуватися до складання мультипредметного тесту і мінімізувати розгубленість та хвилювання щодо нового формату вступних випробувань, освітня організація «Навчай для України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні запускає безкоштовний навчальний проєкт «0 Stress».
Усі охочі можуть зареєструватися на сайті https://www.multitest-2022.info/ і вже з 23 травня доєднатися до групових занять з української мови, математики та історії України, під час яких досвідчені викладачі зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, корисними будуть поради експертів про те, як написати успішний мотиваційний лист, як обрати професію в умовах війни та невизначеності.
У рамках проєкту «0 Stress» організатори розпочинають з головного: а що ж таке той мультитест та як його скласти? На першому вебінарі, що відбудеться вже 19 травня о 16.00, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості НМТ: від реєстрації до оголошення результатів. Зареєструватися для участі у вебінарі можна за посиланням https://www.multitest-2022.info/webinar-nmt2022
День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Тобто цього року День вишиванки припадає на 19 травня. Це свято не прив'язане до державного чи релігійно свята, воно є швидше символічним. В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки в Україні буде ще одним приводом заявити про те, що ми – українці, вільний народ незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником.
Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.
Депортація кримських татар 78 років тому була однією з найжахливіших етнічних чисток в радянській історії. До трудових таборів Середньої Азії було депортовано майже 200 тисяч людей, 40% з яких згодом загинули. Ті ж кримські татари, які вижили, були змушені жити в нелюдських умовах заслання до кінця 1980-х років, принижені та затавровані радянською владою як «зрадники та фашисти». Повернення на батьківщину, до Криму, стало можливим лише після розпаду Радянського Союзу та відновлення незалежності України у 1991 році.
Після захоплення Криму росією у 2014 році кримські татари знову опинилися під репресіями на своїй історичній батьківщині. Російська федерація відновила терор, залякування та переслідування представників кримськотатарської та української громад на ґрунті політичної, культурної та релігійної нетерпимості.
З початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року росія знову вчиняє найжорстокіші звірства, військові злочини та безглузді руйнування. Більше мільйона жителів України були примусово вивезені до «таборів праці» у віддалені регіони рф, у них вилучено документи, без можливості подальшої ідентифікації особи.
Щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії
Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання ризиків.
Злочинний світ пристосовується до змін реальності, полюючи на нові жертви, торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.
Пріоритетом в освітній діяльності закладів освіти щодо запобігання торгівлі людьми є підвищення загального рівня правової свідомості дітей та молоді, формування навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, виховання поваги до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми.
Загальні Правила Безпеки; щодо онлайн- квестів для роботи із старшокласниками: https://quest.stoptrafficking.org/start
Звернутися за практичними порадами можна до: Національної гарячої
лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).
Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com ; Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».
Принагідно пропонуємо для використання контакти громадських організацій, які надають послуги щодо захисту внутрішньо-переміщених осіб та постраждалого населення внаслідок збройної агресії Росії (додається).
Волинська ГО «Волинські перспективи»
Пахом’юк Ніна Володимирівна
Роб./факс: 0332-76-76-66,Моб.: +38-050-690-48-29
vperspectives@gmail.com,extrim@lt.ukrtel.net
Тернопільська ГО ТМЖК «Відродження нації»
Кравець Галина Омелянівна
Роб.: 0352-52-39-52,Факс: 0352-52-57-05,Моб.: +38-067-391-48-16
Пасєчнік Марина Миколаївна
Моб.: +38-067-933-01-76
Дніпропетровська ГО «Промінь Дніпро»
Моргун Олена Леонідівна
Моб.: +38-056-789-80-18,+38-066-407-20-38,
promindnipro@gmail.commorgunolena@gmail.com
Рівненська ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»
Гунько Лариса Петрівна, Білковська Тетяна Миколаївна
Роб./факс: 0362-46-09-67,Моб.: + 38-096-126-52-58 моб.: + 38-097-549-57-30 centerchaika@gmail.com chayka@rivne.com
Кіровоградська ГО Обласний жіночий інформаційний центр (ОЖЦ),
Гаращенко Олена Миколаївна
Роб/факс: 0522-22-65-79,
Охріменко Марія Сергіївна
Моб.: +38-094-938-90-87
Аліна Осокіна
Моб.: +38-050-704-41-99
Закарпатська
Закарпатська громадська жіноча організація «Веста»ЗГЖО «Веста»
Сабадош Інна Василівна
Роб.: 0312-61-62-91,Моб.: +38-050-693-95-13
vestainna@gmail.cominna.sabadosh@gmail.com
Вінницька
ВОПО «Джерело надії»
Студілко Алла Вячеславівна
Роб.: 0432-26-31-82,Моб. +38-067-135-57-61
Черкаська
Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця»
Несват Наталія Андріївна
Тел./Факс: 0472-71-22-54, Моб.: +38-093-525-93-58,
Стадник Марина
Моб. +38-063-217-44-27
Івано-Франківська
БО «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»
Козакевич Наталія Дмитрівна
Роб.: 0342-77-99-89, Факс: 0342-77-86-89
caritas-ivano-frankivsk@ukr.netnkozakevych@ukr.net
Дрозд Роман Антонович
Роб/факс: 0532-60-60-81 / 69-42-50,Моб: +38-094-869-42-50, +380505278755
Полтавська
БО «Світло надії»
Анатолій Павленко
Роб/факс: 0532-60-60-81 / 69-42-50,Моб: +38-066-910-68-84
anatolii.pavlenko@lightofhope.com.ua
Одеська
ГР «Віра, Надія, Любов»
Семікоп Тетяна Євгенівна
Раб./факс: 048-777-25-17,Моб. +38-067-483-77-19
Запорізька
Громадська правозахистна організація «Егіда-Запоріжжя»
Шостак Антоніна Петрівна
Роб./факс: 061-220-74-03,Моб.: +38-095-245-30-88, +38-097-435-17-64
Заїкіна Наталя
Моб.: +38-067-957-66-52
Хмельницька
БФ «Ксена»
Устинова Оксана Анатоліївна
Моб.: +38-067-223-41-85,+38-066-826-70-17
Львівська
ГО «Центр «Жіночі перспективи»
Максимович Любов Володимирівна
Роб.тел: 0322-95-50-60,Моб. +38-067-671-25-57
Luba@women.lviv.uawomen@women.lviv.ua
Кальбус Олена
Моб. +38-097-448-22-74
Дню Європи присвячується
5 травня 1949 року була заснована організація, яка має величезне значення для розвитку країн ЄС - Рада Європи. Цю дату відзначали як знаменну подію, але після утворення Європейського Союзу – як свято День Європи.
Щороку 9 травня для Європейського Союзу - свято миру та єдності на континенті.
День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода.
Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
ДНЮ ЄВРОПИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ
Уже восьмий рік поспіль Україна вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну - 8 травня. Це важливий для кожної людини день. Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом.
Вперше в Україні День пам'яті та примирення відбувся 8 травня 2015 року. Вшанування загиблих в часи Другої світової війни відбулося за наказом президента України від 24 березня 2015 року та Закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років".
Головна мета цього дня - гідно вшанувати пам'ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.
Офіційне гасло 8 травня - "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". А символом Дня пам'яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення - це своєрідна алюзія. З одного боку мак - ніжна польова квітка. З іншого - вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.
Наразі Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Росіяни обстрілюють артилерією, бомбардують авіацією та запускають крилаті ракети по українських містах, гинуть мирні жителі, діти.
Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. Паремогли нацизм - переможемо й рашизм.
У другу неділю травня традиційно в усьому світі святкують Міжнародний день матері. Століттями історію вершили чоловіки, але за кожним навіть сильним воїном, стояла жінка - його мати. Материнська любов і слова, залишаються в душі людини на все життя.
Низько вклоняємося Вам, Мамо, за Ваші терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Тож здоров'я Вам, тепла і благополуччя. Хай під променями травневого сонця розтануть усі Ваші негаразди!
Найдобріша, найкраща матусю рідненька!
В цей день ми вклоняємось дуже низенько.
За сонечко ясне, за серце прекрасне,
За те, що добром зігріваєте нас,
За те, що в щасливу і скрутну хвилину
Ми можемо всі прихилитись до вас.
Хай вас обминають невдачі та грози,
Нехай лиш від сміху з'являються сльози,
Міцного здоров'я з роси і води,
Бадьорість та настрій хай будуть завжди!