top of page

НОВИНИ ТА ПОДІЇ  СЕРПНЯ

20 серпня 2021 року на базі Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва проведено урочистості з нагоди 30-річчя незалежності України «Освіта Чернігівщини-30».  У заході взяли участь: голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанна Шерстюк, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький, начальник Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області Тетяна Маханькова, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Анатолій Заліський. Кульмінацією заходу стало нагородження цінними подарунками 12 вчителів, викладачів та 12 представників учнівської, студентської молоді, які причетні до творення позитивного іміджу Чернігівщини, за участі голови Чернігівської облдержадміністрації та першого заступника голови Чернігівської обласної ради.

      Серед нагороджених цінними подарунками випускник гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Коломієць Андрій та учитель фізики Єргалієва Наталія Василівна.

CC7K7618.jpg
CC7K7689-001.jpg

Уже стало доброю традицією у рамках відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України вручати паспорти громадянина України юнакам та дівчатам, яким виповнилось 14 років та які  мають досягнення в навчанні, мистецтві та спорті, активні в громадському житті, є переможцями предметних олімпіад, мовно-літературних та творчих конкурсів.

    20 серпня, напередодні визначних державних свят, у Ніжинській районній державній адміністрації відбулася традиційна акція «Я – громадянин України».

 Голова райдержадміністрації Григорій Ковтун під час урочистих заходів вручив найголовніші документи в житті кращим представникам молодого покоління Ніжинщини, серед яких  учень гімназії імені Пантелеймона Куліша м.Борзни  Кваша Богдан.

DSCN1679ц.jpg
DSCN1783ц.jpg

20 серпня, на центральній площі міста Борзни відбулися урочистості з нагоди святкування найважливіших державних свят країни – Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

     Міський голова Лариса Осадчук привітала присутніх зі святом та вручила паспорт громадянина України дітям, які мають високі досягнення у навчальних дисциплінах та є переможцями різних спортивних змагань.  Серед них і учень 5-Б класу  Шурубура Олег

P1180054_result.jpg
P1180059_result.jpg
download.jpg

      День Незалежності України — державне свято, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою «Акта проголошення незалежності України», що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді. Нові часи, нові завдання, нові вимоги… Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі.

    Сьогодні ми є свідками великих перетворень, що відбуваються в нашій країні. Ми – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками будемо підносити її культуру, своїми досягненнями славити її. Тож у цей день хочеться побажати: будьте гідними своїх предків, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

23 серпня - День прапора
derj_symvoly.jpg

    День Прапора – це свято, встановлене в Україні на державному рівні для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів.

    23 серпня 2004 року, український народ уперше святкував День Державного прапора України.  Ми стали свідками зародження ще однієї, дуже важливої для політичного та національного єднання нашого народу державної традиції.

    Усі ми повинні бути гідні пам'яті багатьох поколінь українців, які ратними подвигами, працею, часом і ціною свого життя створювали славу і велич держави – щоб сьогодні вільно майорів наш жовто – блакитний прапор.

     Дорогі друзі! Любіть свій народ, свою землю, яка є найкращою в світі. Любіть свою Україну, пишайтесь її символами.

А нинішнє свято нехай послужить зціленню і відродженню наших душ.

Коли доля спогад снує

Ольга Андріївна Пилипчук - наша землячка, шанована й відома авторка 53 поетичні збірки, член  Національної спілки журналістів України. Для неї «ясною зорею промінить той куточок землі», де вона народилася,  – це її рідний хутір Мотронівка. Через усе життя вона пронесла пам՚ять про рідних, про Пантелеймона Куліша, Ганну Барвінок і присвятила їм багато творів. Цими днями поетичний доробок поетеси поповнила нова збірка «До отчого порогу», яка запрошує читачів до  хутора Мотронівка на гостину до Пантелеймона Куліша, 202 роки якому виповнюється 7 серпня.

Шановна Ольго Андріївно!

Прийміть слова подяки від нашої гімназійної родини за Вашу поезію, за Ваш талант, за  безмежжя душі. У ній  - уся мудрість і правда життя. Вона допомагає мудрішати, розуміти, для чого живеш на цій прекрасній землі. Зичимо Вам міцного здоров՚я, мудрого слова,  високої думки.

1.jpg
3.jpg
0.jpg

 Фундатору українського відродження присвячується

Пантелеймону Кулішу

1.jpg

Український письменник, який на дозвіллі грав на флейті, майстрував меблі і чудово малював. Такого Пантелеймона Куліша мало хто знає. 

А спадок у Куліша справді величезний. Доктор філологічних наук Микола Сулима розповів, що Інститут літератури разом з видавництвом «Критика» готують 40-томник текстів П. Куліша (поезія, проза, п’єси, переклади, наукові праці, публіцистика). Як слушно зауважив науковець, тільки щоб переписати усе створене автором, потрібні роки. Утім, найвизначніші здобутки не вимірюються томами. Варто розуміти, що П. Куліш вплетений в український контекст, у багатьох моментах був його рушієм, до того ж, у рідному нам нині векторі — європейському.

download 1.jpg
download.jpg
bottom of page