top of page

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

 Шановні учні, пропонуємо вам взяти участь у квесті, присвяченому Дню вишиванки

19 травня - Всесвітній день вишиванки. Вишиванка - генетичний код українців, символ віри, надії, любові; символ сміливості, боротьби та перемог. Вишиванка єднає українців та друзів України по всьому світу. Вишиванка - духовна броня українців.
    З нагоди цього свята пропоную пройти квест "День вишиванки". Це легко! Ваше завдання полягатиме в тому, що вам потрібно буде пройти всі станції та виконати завдання. Відповіді виконаних завдань надсилати мені на Вайбер +380977744741.
    На завершення квесту пропоную прослухати гарну пісню Олега Винника "Вишиванка", перейшовши за посиланням
https://youtu.be/z1KuGYz2kg8

 Запрошуємо учнів 7-8 класів

 Запрошуємо учнів 6 класів

 Запрошуємо учнів 5 класів

  Напередодні свята  Дня захисників й захисниць України гімназисти взяли участь  в акції «Краплинки добра для захисників», зібравши посилки для захисників України.

245086566_1186436695184256_1432100266320916624_n.jpg

30 вересня завершилася благодійна акція «Монетки дітям», у якій активну участь узяла уся гімназійна родина. Найбільше монеток номіналом 25 копійок зібрали учні 2-Б класу – 315,  на другому місці гімназисти 4-Б класу (294 монетки), а  третє посідають учні 6-А класу (192). Благодійний фонд «Таблеточки» отримав 445 гривень. Сподіваємося, що допоможемо онкохворим діткам, які потребують лікування й підтримки

Вибори президента гімназії 2020

0.jpg
55.jpg

  6 листопада відбулася інавгурація Президента учнівського самоврядування Лищенко Єлизавети. Поклавши руку на Конституцію учнівської республіки гімназистка зачитала клятву й отримала посвідчення Президента.

0.jpg
123401089_969253920235869_22315257535939
0.jpg

30 вересня 2020 року відбулися вибори президента учнівської республіки. Упевнену перемогу здобула Лищенко Єлизавета, учениця 4-А класу. Вітаємо  лідера учнівського самоврядування з перемогою й бажаємо успіхів на цій посаді.

IMG_3994.JPG

 Наші добрі справи

 Модель учнівського самоврядування

  Демократична модель учнівського самоврядування – Президентська республіка, головним напрямком діяльності якої є виховання національної свідомості, вивчення та примноження традицій українського народу.

      Процес створення цієї моделі пройшов кілька етапів, у ході яких розроблялися відповідні документи, які окреслювали правове поле діяльності самоврядних органів.

     Важливість цієї роботи полягає в тому, що в умовах побудови правової держави ця обставина формує в учнів почуття відповідальності, поваги до закону, розвиває громадську активність.

       Президентська республіка як модель учнівського самоврядування у нашій гімназії існує 17 років. Республіку очолює Президент, який обирається шляхом таємного голосування.

На цю посаду балотуються учні 3(7)-5(9) класів. Кожен кандидат розробляє свою передвиборчу програму та проводить агітацію. Виборча комісія реєструє кандидатів у Президенти, розробляє бюлетені для голосування. Напередодні виборів проводяться дебати серед кандидатів, на яких присутні виборці.

 У виборах беруть учні 1(5)-7(11) класів. Кожен з них відчуває відповідальність за рішення, яке приймає, можливість впливати на прийняття рішення того чи іншого питання.

Голосування проходить за суворо встановленими правилами, які зафіксовані у Положенні про вибори, і нагадують обстановку «дорослих» виборів.

 У республіці діють десять міністерств, які підпорядковані Прем’єр-міністру: міністерство освіти, науки, культури, праці, фінансів, закордонних справ, дисципліни та порядку, спорту та здоров’я, екології, зв’язків з громад кістю та друку, а також волонтерський клуб «Надія».

Президентська республіка працює за Конституцією – основним законом учнівського колективу. 

     У ній сформовані статті, які регламентують діяльність учнівської організації.

Таким чином, у гімназії діє сучасна модель учнівського самоврядування, діяльність якої сприяє згуртуванню колективу, розвитку громадської думки, ефективного розвитку й входженню в доросле життя. Через учнівське самоврядування відбувається і процес підготовки майбутніх активних громадян демократичної держави.

       Гімназисти не сторонні спостерігачі, а учасники громадського життя.

У гімназії учнівська організація тісно співпрацює з адміністрацією закладу. Вона має свій статут, у якому відображено права та обов’язки учасників учнівського самоврядування, визначені основні напрямки роботи. Члени учнівського самоврядування беруть участь  у засіданнях педради, ради гімназії, допомагають у вирішенні шкільних справ. Взаємини членів учнівського та педагогічного колективів побудовані на довірі, співробітництві.

    Члени учнівського самоврядування співпрацюють з радою ветеранів та спілкою ветеранів АТО, представники яких є гостями свят, які проводяться у межах проектів з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання.

Важливою в роботі учнівського самоврядування гімназії є волонтерська діяльність. Гімназисти надають практичну допомогу, моральну підтримку ветеранам війни та учасникам АТО, людям похилого віку.

Волонтерська діяльність загонів різнопланова: екологічна робота, озеленення пришкільної території, краєзнавча робота, співпраця з Товариством Червоного Хреста.

Гімназисти відвідують Будинок пристарілих, допомагають стареньким, виступають з концертами.

      Важливим напрямком роботи Президентської республіки є героїко-патріотична робота. Протягом поточного року пройшли такі заходи:

-  акція «Квіти визволителям»;

-  акція «Де ви є тепер, друзі-однополчани?»;

- виготовлення малюнків, поробок та написання листів у зону АТО «Діти України за мир в усьому світі»;

- година пам’яті до Дня Гідності та Свободи України «Дні, що змінили хід історії».

       Органи учнівського самоврядування тісно співпрацюють з випускниками гімназії, які стали студентами ВНЗ.  Ефективними є форми роботи: зустрічі, круглі столи, заочні подорожі, під час яких студенти діляться досвідом роботи,  знайомлять гімназистів з професіями, надають рекомендації з підготовки до ЗНО та вступу до ЗНЗ.

     Учнівське самоврядування  має велике значення. Гімназисти  набувають першого досвіду самоорганізації та співпраці, у них формується активна життєва позиція та світогляд, основою якого є загальнолюдські цінності. При цьому розвивається терпимість до різних ідей і точок зору, вміння слухати і чути, дивитися і бачити, спостерігати й аналізувати, систематизувати і робити правильні висновки. Під час засідань органів учнівського самоврядування школярі набувають навичок відстоювати власну думку; не ображаючи опонентів, навичок співпраці з іншими людьми. Робота в учнівському самоврядуванні допомагає виховати лідерські якості.

                  Наказ

Ніколи не забувай, що ти людина,

Хоч поки що ти зовсім ще дитина.

Ти двері в світ науки відчинив,

То йди до знань, надії не губи.

Люби цей щедрий світ,

Шануй своє коріння.

І много, много літ

Добра лиш сій насіння.

Гімназія – це не тільки букви,

Це не тільки дошка й клас.

Тут знайдеш ти друзів руки,

Тут ти утішишся не раз.

Любіть цю гімназію, квіти і сад.

Всміхайтеся щиро людям,

Не смійте кривдити малят

І будьте чесні всюди.

                                      Кодекс честі гімназиста

  • Берегти честь гімназиста своїм сумлінним навчанням, культурною поведінкою, бути взірцем для тих, хто бажає стати гімназистом.

  • Вивчати основи наук, щоб своїми знаннями сприяти розвитку наукового потенціалу нашої держави.

  • Виховувати в собі кращі людські якості: чесність, порядність, гуманність, працьовитість.

  • Шанувати вчителя свого, як наставника свого, людину мудру і досвідчену.

  • З вдячністю і повагою ставитися до своїх батьків, берегти тепло батьківської оселі.

  • Вивчати, примножувати, утверджувати традиції свого народу.

  • Поважати старших, піклуватися про молодших.

  • Поспішати творити добро, жити в злагоді з природою.

  • Цінувати і берегти дружбу, в скрутні хвилини підтримувати друзів.

  • Знання свої використовувати на благо людства, на процвітання України.

Напрямки роботи Міністерств

 

 Міністерство  освіти і науки

 

  • організовує  допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки;

  • залучає учнів в гуртки, виступає з ініціативою  про створення нових  гуртків;      

  • надає  допомогу  вчителю  в організації  тематичних вечорів;

  • створенні лекторських  груп;

  • бере участь в обладнанні навчальних кабінетів, організації виготовлення  навчальних посібників, дидактичного і роздаткового  матеріалу, виготовлення  нових дидактичних матеріалів в шкільних умовах;

  • проводить  заходи, направлені на підвищення якості  знань учнів (предметні олімпіади, вечори, конкурси, випуск бюлетенів).

 

 Міністерство культури

 

  • організовує проведення змагань, загально шкільних свят, вечорів, дискотек, різних конкурсів, виставок

  • організовує змістовне дозвілля дітей і молоді з урахуванням їх інтересів;

  • організовує розваги під час перерв;

  • займається формуванням культури поведінки та взаємовідносин в шкільному колективі шляхом проведення колективних творчих справ.

 

 Міністерство зв’язків з громадськістю і друку

 

  • організовує та здійснює  художнє  оформлення шкільного інтер’єру;

  • готує і видає шкільну пресу;

  • висвітлює цікаві шкільні традиції ;

  • інформує учнів, батьків, вчителів  про всі події, які відбулися в школі,  різними засобами інформації .

 

 

Міністерство екології

 

  • працює над озелененням класів, гімназії, території;

  • слідкує за дотриманням учнями санітарно – гігієнічних норм;

  • перевіряє якість прибирання класних кімнат черговими класу, веде облік чистоти  прибирання;

  • робить рейди – перевірки  “Зовнішній  вигляд  гімназиста “

 

  Міністерство праці й фінансів

 

  • виховує в учнів бережливе ставлення  до збереження  гімназійного майна;

  • організовує рейди по перевірці збереження шкільного майна;

  • під керівництвом  Міністерства здійснюється  прибирання приміщень і території гімназії;

  • допомога у підготовці гімназистів до господарсько – трудової діяльності.

 

                                                                                  Міністерство спорту  і здоров’я

 

  • займається залученням гімназистів до участі в спортивних секціях, організація спортивних заходів;

  • організація туристичних походів, експедицій, подорожей, спортивних свят;

  • надає допомогу педагогічному колективу гімназії у вихованні свідомої дисципліни та здорового способу життя.

 

                                             Міністерство закордонних справ

 

  • здійснює листування  з учнями  інших шкіл;

  • допомога Міністерству культури  у проведенні міжшкільних свят, конкурсів, змагань;

  • спілкування з учнями інших шкіл;                                                                                        

  • налагодження  співробітництва  із закладами вищої  освіти.                                                                                                                   

  •                                                      Прес – секретар

 

  • веде документацію Республіки: протоколи засідань, виписки з протоколів.

bottom of page